Paliwa płynne

  Ekodiesel Plus to przyjazny dla środowiska olej napędowy. Nowe paliwo do silników dieslowskich wyróżnia się siedmiokrotnie niższą zawartością siarki (0,005%) niż wymagane jest to w krajach UE. Stosując nowy olej napędowy użytkownicy pojazdów przyczynią się do ograniczenia emisji siarki w spalinach samochodowych. Ekodiesel Plus charakteryzuje się również wyższym wskaźnikiem jakości spalania, gwarantuje łatwiejszy zimny rozruch i wydajniejszą eksploatację samochodu poprzez podniesienie liczby cetanowej, która odpowiada za właściwości przeciwstukowe. Powyższe parametry wystawiają naszemu olejowi napędowemu świadectwo najwyższej jakości i gwarantują niezawodność eksploatacji.

Ekodiesel Plus, podobnie jak inne paliwa PKN ORLEN SA wyposażony jest w pakiet biocydów, zabezpieczających paliwa przed skażeniem mikrobiologicznym, które utrudnia eksploatację silników.

Produkcja trzech odmian Ekodiesla Plus: letniej, przejściowej i zimowej pozwala na jego stosowanie w naszej strefie klimatycznej przez cały rok, nawet do spadków temperatury czasie zimy do -25 stopni.

 

Właściwości

Jednostki

Ekodiesel Plus 50
Odmiana B,D,F

Metody badań według

Liczba cetanowa

 

nie niższa niż 51

PN-93/C-04030

Gęstość w temp. 15 °C

kg/m3

820 - 845

PN ISO3675:1997
PrPN EN ISO 12185

Zawartość siarki

mg/kg

nie więcej niż 50

PN-88/C-04005
EN ISO 14596
ASTM D 5453

Temperatura zablokowania zimnego filtru (CFPP)

°C

od 0 do -25 (w zależności od odmiany)

PN-92/C-04114

 
 


Dzięki specjalnym dodatkom uszlachetniającym Eurosuper 95 pozwala właściwie dbać o silnik samochodu. Benzyna została wzbogacona o najwyższej jakości dodatki uszlachetniające. Należą do nich: detergent, który utrzymuje w czystości układ dolotowy i sprawia, że osady nie zanieczyszczają zaworów dolotowych i komór spalania oraz inhibitor korozji chroniący przed korozją silnik i układ paliwowy samochodu. Wyniki specjalnego testu badawczego dowodzą, że dodatki Eurosuper 95 w znacznym stopniu ograniczają zużycie paliwa i tworzenie się osadu, zmniejszają także ryzyko uszkodzeń i chronią silnik. Test czystości zaworów przeprowadzono w silniku Mercedesa, a wyniki badań porównano ze zwykłą benzyną nie zawierającą dodatków uszlachetniających. Benzyna Eurosuper 95 pozwala w pełni wykorzystać moc samochodu. Zapewnia równomierną pracę silnika i sprawia, że samochód zużywa mniej paliwa.

Dodatkowo benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 sprawia, że silnik prawidłowo pracuje nawet przy dużym obciążeniu, zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Jej stosowanie pozwala wydłużyć okres wymiany oleju, zmniejszając w ten sposób jego zużycie. Wydłuża się także żywotność świec i układu wydechowego. Ponadto Eurosuper 95 chroni katalizator i przedłuża jego trwałość oraz zmniejsza emisję węglowodorów do atmosfery.

 

Właściwości benzyny bezołowiowej 95 Eurosuper produkowanej w Polskim Koncernie Naftowym ORLEN S.A.

 

Właściwości

Jednostki

Benzyna bezołowiowa 95
Wg ZN-ORLEN-38:2004

Liczba oktanowa badawcza

 

min. 95,0

Liczba oktanowa motorowa

 

min. 85,0

Gęstość w temp. 15 °C

kg/m 3

720 - 775

Zawartość siarki

mg/kg

nie więcej niż 50

Zawartość benzenu

%( V/V )

nie więcej niż 1,0

Zawartość węglowodorów aromatycznych

%( V/V )

nie więcej niż 35,0

Łączna zawartość tlenu

%(m/m)

nie więcej niż 2,7

  

  

Ekoterm Plus to lekki olej opałowy do zasilania kotłów centralnego ogrzewania w domkach jednorodzinnych i ciepłowniach osiedlowych, wykorzystywany również m.in. w suszarniach oraz przemyśle.
Dokładamy wszelkich starań, by Państwa satysfakcja z wyboru naszego produktu i jego zakupu była jak największa: to dlatego olej Ekoterm Plus zawsze cechuje najwyższa jakość, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania.

 

Warto wiedzieć

Skontaktuj się


 Pol-Euro Sp. z o.o.

   Polik 19a, 95-060 Brzeziny

    46 874-32-18

   biuro@poleuro.eu

 

Rzetelna firma